SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

”Maga ilyen mellekkel soha nem fog szoptatni!” – Megalázás, hazugság a zárójelentésben, cukros víz: édesanyák történetei fotókkal

Tóth Nikolett [cikkei] - 2021-08-09
Sokkoló képek anyákról és gyerekeikről, akiknek az orvosa azt mondta, soha nem fog tudni szoptatni, akik kikötött lábakkal élték át az aranyórát, akinek tápszerezték a babáját, miközben ő a lefolyóba öntötte ki az anyatejét, vagy aki egyáltalán nem élhette át az aranyórát, mert elvitték a babáját és cukros vízzel itatták.
”Maga ilyen mellekkel soha nem fog szoptatni!” – Megalázás, hazugság a zárójelentésben, cukros víz: édesanyák történetei fotókkal

Maga sosem fog szoptatni, adjon neki cukros vizet, különben nem mennek haza!

Amikor megszületett a babám, kétségbeesetten kérdeztem minden csecsemőst, mit csináljak, hogy és mennyi időre tegyem mellre, de senki sem segített - pedig még pénzt is dugdostam nekik. Azt mondták, cukros víz kell neki, hogy ilyen mellekkel sosem fogok tudni szoptatni. Jelentem, 2,5 éve rendületlenül szoptatok és az első időszakban annyi tejem volt, hogy még 2 baba jóllakott belőle. Aztán rájöttem, hogy nem vagyok egyedül. Rengeteg nő van hasonló helyzetben.

Ezeket a sokkoló képeket a Másállapot a szülészetben nevű civilszervezet osztotta meg a Facebook oldalán. A képek bár 2016-osak, a probléma még ma is fennáll, nap mint nap hallani hasonló történeteket. A mozgalom küldetése, hogy megvalósuljon a nőközpontú ellátás.

szoptató anyaszoptató anyaszoptató anyababaszoptató anyaszoptató anyaszoptató anyaszoptató anyamásállapot a szülészetbenFotók: Másállapot a szülészetben Facebook oldal


Tápszerezték a gyerekemet, míg én a lefolyóba öntöttem az anyatejet

A fotókhoz rengeteg hozzászólás érkezett, a legmegdöbbentőbb történetek:

- A kórházban tápszerezték a gyerekemet, miközben én a lefolyóba öntöttem az anyatejet folyamatosan. Olyan érveket hoztak fel, hogy:

  • jobb a tápszer, mert végigalszom az éjszakát
  • jobb a tápszer, mert gyorsabban hízik
  • jobb a tápszer, mert több benne a vitamin
  • jobb a tápszer, mert így legalább nem lesz sebes a mellem.

- Azzal köszöntek el tőlem a kórházban, hogy sosem fogok szoptatni. Ehhez képest 2 évig szoptattam és havi 5 liter tejet adtam egy másik családnak.

- Szülés után 12 órával láttam csak a babámat. Se bőrkontaktus, se aranyóra nem volt. Amikor először magamhoz ölelhettem, nem volt éhes. A szoptatásban keveset segítettek, végül tápszeres lett.

- Közölték, hogy ilyen kis mellel képtelenség szoptatni, ráadásul sárga a gyerek, itassam vízzel vagy nem mehetünk haza.

- Hármasikreket nem lehet szoptatni… 1,5 éves korukig sikerült.

- Minden, ami a zárójelentésemben volt, annak az ellenkezője történt a kórházban. Az egész egy hazugság.


Dr. Lux Ágnes gyermekjogi szakértő üzenete

”Elvárható, hogy minden várandós anya tájékoztatást kapjon a szoptatás előnyeiről és módjáról. Emberi oldalról nézve pedig megerősítést és bíztatást az édesanyának a szoptatáshoz, az ellátás teljes időtartama alatt egyenrangú partnernek tekintve őket, emberi méltóságukat, véleményüket, tájékoztatáshoz való jogukat tiszteletben tartva.

A gyermek korai kötődésének megerősítése (amely a ma ismert kutatások tapasztalatai alapján) alapvető szükséglet a születés pillanatától. Ezért kiemelten fontos, hogy amennyiben a gyermek vagy az édesanya egészségügyi ellátása mást nem indokol, az újszülötteket születésük után azonnal bőrkontaktusba helyezzék az édesanyjukkal legalább egy óra időtartamra, és bátorítsák az anyákat, hogy figyeljék kisbabájuk jelzéseit, mikor áll készen a szopásra, illetve az anyáknak megmutassák, hogyan kell szoptatni és a tejelválasztást fenntartani, még akkor is, ha valamilyen okból el vannak különítve újszülöttjüktől.”

A WHO és az UNICEF közösen hozták létre a Bababarát kezdeményezést.

A Bababarát Kezdeményezés azért jött létre, hogy a szoptatás kultúráját helyreállítsa, és minden segítséget megadjon ahhoz, hogy az édesanyák szoptatni tudják gyermekeiket. Ennek a modellnek része, hogy az újszülött csecsemőknek nem adnak az anyatejen kívül más ételt vagy italt, csak akkor, ha orvosilag indokolt, s a kórház általános gyakorlattá teszi az anya és az újszülött együttes elhelyezése a nap 24 órájában. Továbbá ösztönzik az anyákat, hogy az újszülött igényeinek megfelelően szoptassanak. A szoptatott csecsemőnek nem adnak cumisüveget vagy cumit.”

Indexkép: Másállapot a szülészetben Facebook oldal

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A szerkesztő ajánlja